Derviş filmi izle

× Bilgi! Film açılmıyorsa üstteki alternatif Player seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Reklamı Kapat
Derviş filmi izle

Derviş filmi izle

Mevlevi Şeyhi Ahmet Nurettin’in kardeşi, masum olmasına karşın mapusa atılır. Derviş, kardeşi suçsuz olduğu için onun eninde sonunda geri döneceğine inanmaktadır. Fakat umutları, Kadının kardeşini idam etmesiyle yerle bir olur. Kendi içinde büyük bir hesaplaşmaya girişen Derviş, mesullerle uğraşmaya karar verir ve milleti başkaldırıya davet etmeye başlar. Zamanla, kendisi de karşı koyduğu iktidarın bir parçası olacaktır...

1 Dehşet Verici Kötü2 Korkunç3 Çok Kötü4 Kötü5 Ortalama6 İyi7 Güzel8 Çok Güzel9 Harika10 Şaheser (2 votes, average: 3,50 out of 10)
Loading...
Eklenme Tarihi:03-03-2018
Vizyon Tarihi: 2002-12-13
Ayrıca Film Böyle Tanınır: O dervisis, Dervis, The Dervish
Yapım: İtalya, Türkiye, Fransa (2001)
Süre: 2 saat 12 dakika
Filmin Ödülleri: 1 Ödül & 2 Adaylık
Oyuncular: Antonio Buil Pueyo (Ahmet Nurettin), Cezmi Baskin (Hasan), Ruhi Sari (Yusuf), Basak Köklükaya (Sersen), Erdem Özipek (Muhammed), Soner Agin (Sinaneddin), Mete Dönmezer (Devlet Memuru), Tuncer Necmioglu (Kadi), Yüksel Arici (Muselim), Menderes Samancilar (Izak), Haldun Boysan (Cemal), Umut Demirdelen (Vezirin Elcisi), Emin Gürsoy (Ali), Atilla Pakdemir (Osman Pasa), Eray Ozrabal ()
Yönetmen: Alberto Rondalli

Bunu seven insanlar aynı zamanda bunları da sevdi...

Yorum Yapmak İster Misin?

Spoiler Ekle
 1. Muzaffer dedi ki:

  Mevlevilik veya dervişlikle alakası olmayan bir film . Daha ilk sahnede mevlevi şeyhi kapıyı kendisine açan kadının kapı açmasını davet bilerek içeri giriyor ve teke tek sohbet ediyor kadın yüzünü açıyor ve şeyh giderken yüzünü kapatıyor. Bu kadarcık sahnede bile tutulacak hiçbir yer yok yani İslamla dervişlikle ilgisi dahi yok.

 2. Kadir Köz dedi ki:

  Kılıç artıklarının oynadığı dangalak bir film.Ey kurbanlar olduğumun Türk siniri,gel artık gel artık, gel artık geri.

 3. zeymen dedi ki:

  Maneviyattan tasavvuftan haberiniz yok kalkmış film yapıyorsunuz maksat karalamak olsun

 4. Tefani dedi ki:

  İslami değerleri bu kadar basite alan bir anlayışın pis bir tuzağı aman bu kadar satılmışız yani biz öylemi zulmünüz başınızı yiyecek bigün zaten yemiş kalleşker

 5. Yönetmen dedi ki:

  Maneviyatımızı zedeleyebilmek için sanat her alanda kullanılıyor. Bu da onun için yapılmış bir film.

 6. Zafer dedi ki:

  Tasavvuf/Tarikat ile ilgili piyasadaki çoğu filmi izlemiyorum..Selçuklular, Osmanlılar döneminde yaptıkları o muhteşem hizmetler unutulmuş şimdilerde üç-beş İslam düşmanının kaleminde oyuncak yapılmaya çalışılmış..Cezmi Baskın romantik komünizm filmi ya da çiçek taksi çevirir.. o yüzden ciddiye alınacak film değil bunlar..İdeolojik saçmalamalar kısacası..

 7. Kerem dedi ki:

  Roma edebiyatıyla bir Derviş filmi! hiç bu kadar gülesim gelmedi, komik en azından bir kaç sayfa tasavvufi kitaplar okusaydınız en basiti bir şeyh ben şeyhim diyemez ve ümitsizlik yaşayamaz karşısıdaki insanın idraki cihetince üst perdeye çıkabilir. İslam adına hiç bir koku bulamadım. Bir şeyh bu kadar nakıs gösterilebilinir sanırsınki İslam düşmanları tarafıdan yapılmış bir film.

JetFilmizle.org adlı sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamıştır. Server'ımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Jetfilmizle.biz sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler (E-mail : jetfilmizle@mail.ru). Sitemizden üzerinden film izle Türkçe, film izle yerli, film izle film izler, film izle yeni, film izle macera, film izle aksiyon, film izle hd, film izle alt yazılı, film izle Türkçe dublaj, film izle komedi, film izle yabancı, film izle korku, film izleme sitesi, film izle animasyon, film izle 720p, Filmlerini ücretsiz bir şekilde izleye bilirsiniz.